Botine Pleaser Flamingo 1021 nude – toc inalt stiletto 20,3 cm, platformă 10,16 cm, culoare bej-roz cald. Creează iluzia optică a unui picior mai lung. Standard în competiții de pole dance.
Culoare / Model: Nude lac
Durata de livrare: 7-14 zile
Botine Pole Dance nude sau crem Pleaser - Flamingo 1021 | Toc Inalt 20 cm – Iluzie optică pentru picioare mai lungi
În lumea competițiilor de pole dance, culoarea nude are un avantaj tehnic clar: creează continuitate vizuală între piele și botină, dând iluzia unui picior mai lung și mai zvelt. Judecătorii și publicul percep liniile corpului mai curat, extensiile par mai ample, iar silhouette-ul general câștigă în eleganță.
Exact din acest motiv, nude este una dintre cele mai alese culori de dansatoarele care participă la competiții naționale și internaționale de pole dance. Nu este doar o alegere estetică – este o decizie tactică.
Specificații:
• Toc: 20,3 cm (8 inch) stiletto subțire
• Platformă față: 10,16 cm (4 inch)
• Diferență reală resimțită de picior: ~10 cm
• Închidere: siret în față + fermoar interior
• Vârf: open-toe decupat
• Material: PVC nude (bej-roz cald)
• Brand: Pleaser USA | Cod: FLAMINGO-1021
De ce nude în competiții:
Continuitatea vizuală picior-botină elimină ruptura de culoare la gleznă și face extensiile să pară mai ample. Este echivalentul balerelor nude din balet clasic – o tehnică vizuală cu efect demonstrat.
Disponibil pe PantofiSexy.ro – livrare în 7–14 zile lucrătoare.
| Caracteristică | Specificație |
|---|---|
| Model | FLAMINGO 1021 |
| Culoare | Nude |
| Material exterior | Lac lucios |
| Toc | 20 cm |
| Platformă | 10 cm |
Inaltime Toc: 20,3 cm ( 8
Platforma: 4
Conditie: Nou